Viktoria wysłany sportowców vyhnaství, mistrzostwo, ale powrócił do Pilzna

Powstanie futbolu oznaczało koniec słynnej sportowej tradycji Wiktorii w sadach Štruncovy, królowa sportu, ale zniknął. Skvrňany dorastał w Nowym stadionek dla 4000 widzów, gdzie w sobotę i niedzielę spełni czeskie elity w krajowych mistrzostwach. Wśród głównych gwiazdy będą obejmować lokalną bohaterka biegunów vaulter jiřina svobodová.

Sportowe Mistrzostwa w Pilźnie ma urok.W 2000 roku, przed wypełnieniem stadionu w sadach Štruncovy Jiří Mužík gładka ćwierć tusza bezskutecznie próbowała legendarnego rekordu Karla Koláre, w 2004 roku, w podobnie elektryzującą atmosferą Svatoslav Ton, Tomáš Janků i Jaroslav Bába walka o tytuł powyżej 230 cm.

< p> Dziś nowy utwór wycofał się na stoiskach Viktoria Plzen, sportowiec elity, ale nie ma dokąd pójść. W dzielnicy Skvrňany stoi skromny stadionek od czasu 2013 roku, kiedy to również Polak-vaulter jiřina svobodová ochrzczony rekord krajowy od 476 cm.

„Nie mogę się doczekać do Pilzna.W Skvrňany ścigałem raz, zaraz po wyjęciu z Czech rekord, „mówi Ptáčníková. „Warunki były idealne, pogoda fantastyczna. Byłem zaskoczony, że miała miejsce tuż kij, przyszedł zobaczyć bardzo dużo ludzi. Był to ostatni wyścig sezonu, nie spodziewałem się od siebie. Pamiętam podoba i mam nadzieję, że będziesz pamiętać o innych ras.Może pogoda jest i uszczęśliwiać ludzi, którzy przychodzą dopingować. „

Republika Championship jest kulminacją odzyskania tradycyjnych sportowych bastionów, który otrzymał miażdżący cios w kontekście podnoszenia Football Victoria jo-jo klubu powtórzyć uczestnika Ligi Mistrzów.

„Athletics w Pilźnie było trzy lata temu na ogromny spadek. Po sukcesie piłkarzy przebudowany stadion, sportowców i innych sportowców nie gdzie sportu „, mówi Miloslav Plašil, prezes AK Skoda Pilzno. „Skoncentrowany nacisk na miasto w 2013 roku wybudowany stadion lekkoatletyczny. Od tego czasu bardzo podniósł lekkoatletykę.Udało nam się podnieść podstawę do 600 członków, dwie trzecie stanowią młodzi ludzie poniżej piętnastu lat. „

Ptáčníková ma lokalny klub bardzo blisko, dorasta w nim, a jej ojciec, były rekordzista sprint František Ptáčník, przed osiemnastu miesięcy służył jako jej przewodniczący. Przed mistrzostw, to był obecny sektor tyčkařský środę spróbować.

“Byłem tam w roli opiekuna i podržtašky”, mówi biegunów vaulter Jan Kudlička, Ptáčníková przyjaciela.

Ptáčníková w ten sezon powraca do czubka po nieudanym poprzednim sezonie letnim, gdzie spotkała tyčkařský blokowania boi się skakać.Do tej pory najbardziej skoczył 455 cm w klubie w tureckiej Cup Mersin.

„Nie mogę się doczekać, chcę wreszcie podbić ten limit 460 i wyższe”, mówi Ptáčníková. „Myślę, że jestem gotowy dobrze, czuję się dobrze. Środowy trening dostał mi trochę wyższy pod względem zaufania, ufać bardziej. „

Ptáčníková wyścigu w sobotę, w niedzielę to rusza tytuł rozpatrywane biegunów vaulter sty i Michal Balner Kudlička. Wśród najważniejszych punktów programu będzie początkiem grzybica mistrz Barbora Spotakova, wystawiających najwięcej reprezentacji.Zuzana Hejnová przeszkodami w ramach przygotowań do pokazać setki i przekaźnik, prowadzi również dwieście Pavel Maslák.

będzie brakowało oszczep miotacz Vitezslav Vesely, który po kontuzji z posiedzenia Diamentowa Liga w Nowym Jorku, zanim zaczął trening.


Zastrzelony miotacz Ladislav Prášil nie jest stworzony, nie wprowadzają nawet steeplařka Lucie Sekanová.Miler Jakub Holuša wolał przygotowania do Pucharu Świata.

„Spośród tych czterech powinna wprowadzić czeskie szczyt”, powiedział reprezentacja trener Tomáš Dvořák, który ma nadzieję, Pilzno zwiększyć liczbę 23 limitářů na mundialu Pekin. „Myślę, że weekend będzie walki moc wymagana Petr Svoboda. Mocno wierzę, że ci zawodnicy będą bardziej.Granice są bardzo trudne, czy ktoś dodaje “

. Tematy: sport, lekkoatletyka Championships Ptáčníková