Konwersacyjny przewodnik Willy Sagnol

trener Bordeaux Willy Sagnol spowodował oburzenie międzynarodowej w dniu 5 listopada, kiedy publicznie skomentował „cech typowych dla afrykańskiego futbolu.” W ciągu ostatnich 14 dni we francuskim środowisku piłkarskim nie rozwiązuje niczego, czyli do czasu, kiedy okazało się, skandale finansowe w Marsylii i Ligue 2. Jednakże Sagnol naprawdę winny?

Jego poprzednik, Francis Gillot jest chyba wielkim trenerem, ale na pewno nie można określić jako ambitnego wojownika; Ostatnio przyciąga uwagę w związku z Bielsovým Marsylii, któremu powiedział: „trener domu nigdy nie dostać Francuz uruchomić ten” . Sagnol jest inna – nie szuka żadnej wymówki, odrzucając pesymizm i jest powszechnie chwalony za to wyraża się jasno i bezpośrednio do punktu.Jego dwa tygodnie stary wywiad dla gazety Sud Ouest był to piękny przykład.

„Zaletą typowym afrykańskim futbolu jest to, że jest drogie, to jest od razu gotowy do walki i ma wielką siłę fizyczną. Ale, że piłka nożna nie jest wszystko, czego potrzeba i technologii, inteligencja i dyscypliny, „ powiedział były wielkim obrońcą, a potem wyrwał ogromną falę oburzenia. Przynajmniej z oficjalnych stron – takie Lilian Thuram miał kilka lat robi nic, ale obwinianie wszystkich rasizmu. Ale to jest grać tylko pseudokorektnost.Zdrowy rozsądek wydaje się pozostawać dłużej wyłącznie na forach internetowych, gdzie większość ludzi jest jasne. Sagnol powiedział nic złego, po prostu o nazwie rzeczy po imieniu

Ludzie jak Piara Powar, szef opłata Organization (Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europe), łatwo jest krytykować; jego nazwa już wskazuje, że on sam prawdopodobnie nieco brązowawe, więc trudno oczekiwać obiektywnej opinii na zewnątrz dokładnie wszystko o międzynarodowym wielokulturowej holu. Według niego, werdykt Sagnolův klasycznym przykładem kolonialistycznej myślenia, ale Willy ma głowę i może powiedzieć co chce. Wystarczy spojrzeć na zaplanowany ponadto Bordeaux – którzy tworzą zespół w grze i dba o kreatywności? Jaroslav Plašil. Który wyróżnia się siłą fizyczną, trudzi się na końcu i jest dobre tylko do strzelania goli?Cheick Diabaté. . Mat

Sagnol nie może być wyciszone tych brzydkich plotek; Rzeczywiście mówi prawdę. Typowy czarny piłkarz faktycznie uznane przez fakt, że duża, czarna, gruba i głupia. Zaprzeczyć stwierdzenie to byłoby jak stara się zaprzeczyć, że Ziemia jest okrągła. Jeżeli młody trener nie musiał martwić werbla nadwrażliwego xenofilie pewno uzupełni swoją opinię na temat innych powszechnie znanych faktów, takich jak te piłkarze też każdy może rapować i grać na basie.

Jak Sagnolovým walka współczuć, przynosząc mu kilka innych prawd, cenne amunicji do walki z wiatrakami.Wszyscy wiemy, że typowy Arab piłkarz jest konieczne do oglądania, że ​​w połowie meczu rozehraného upadku prostaty w modlitwie (lub nawet nie zbudowany w niestrzeżonym chwilę na polu golfowym meczetu). Typowym piłkarz Azji Wschodniej wymaga starannie dobrane diety, ponieważ jest w stanie zjeść wszystko co się rusza. Ale nie trzeba wyjaśniać cierpliwie i powoli, ponieważ mogą one Kung-fu

Tak samo jest w przypadku typowego tureckiego piłkarza.; Przyszli pracodawcy powinni zapewnić, że przed meczem breakfasted kebab. Typowy jamajski piłkarz próbuje przemycić marihuanę do dredami kabinowych.Ponadto, mamy problemy finansowe – przed typowy czeski piłkarz powinien być starannie zamknął szafkę, co z kolei nie trzeba przypominać typowego piłkarza żydowskiej. Typowo rosyjskich piłkarzy i zbyt zapach kapitalizmu i zacząć wymagać, że kabina wziął każdego dołka.

delikatny ostrożność w podejściu do graczy do zapłaty na przykład w typowych australijskich piłkarzy, których ukąszenie jest trujący. Również typowy irlandzki piłkarz może odpowiedzieć na krytykę vyexováním butelkę whisky i wyzwanie do walki na pięści. Typowy piłkarz rumuński ponownie zna sztuczki z dzieciństwa spędzone wśród wampirów.Przeciwieństwem problem może wystąpić w typowym kanadyjski piłkarz, który jest sprzeczny wskazane, aby wyjaśnić, że przeciwnicy nie muszą przepraszać za popełnienie faulu. A jeśli nie ma opracowany ma sporu i wytrzeć krew i szorować płytka pomoże utrzymać zespół w typowej polskiej piłkarza

Czarni mogą Sagnol zagrożone, jak chcą.; Sam dobrze wiesz, że zdrowy rozsądek przemawia przeciwko nim. Że czasami wygwizdany publiczność? To wszystko. Tomáš Rosický nie dobrze nie ma opuszcza boiska, kiedy to wszystko trybuny krzycząc, kradzież i alkohol i co sięga do Europy Wschodniej, skąd pochodzi. Takie rzeczy po prostu się zdarzyć w piłce nożnej. Tylko tacy ludzie jak Powar, Thuram i im podobne, które czynią je tak wielkiego.Ponieważ są one czarne.

I nawet nie wspominając o jaki rodzaj krytyki zdobył dzielny obrońca francouzství Marine Le Pen po algierskich imigrantów pozwoliły na francuskiej ziemi, aby świętować procedurę World Cup Algierii. Co on myśli? Że gdy osoba Beni-oui-oui, usiąść przed nim na dupie? Każdy powinien kibicować obowiązek wybrać kraj, na którego terytorium znajduje się obecnie. Wykonujemy również na wakacjach w Chorwacji automatycznie korzeń dla Chorwacji. Aż do eliminacji Pucharu Świata w Wietnamie, idziemy do prawa.

A Black?


Nic się nie odnosi, nie usprawiedliwia – dobrze, że to ich wina.Gdy przeszkadza je tak, aby przypomnieć ludziom, że są czarne, urodził się czarny.

Strona główna

  • Najnowsze komentarze

    • Nasi partnerzy

      psycho-log.com.pl - psychotesty łódź, badania psychotechniczne, badania kierowców łódź