Isinbajewa jest rekord doping lub planuje powrót

Słynny rosyjski biegunów vaulter Jelena Isinbajewa kontynuuje przygotowania do powrotu do wyścigów pomimo groźby, że rosyjscy sportowcy zostaną wykluczeni z udziału w olimpiadzie w oparciu o aktualną dopingowego skandalu. Isinbajewa ma nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie skakać rekord świata.

„Ta sytuacja nie ma wpływu na jego przygotowanie. Jelena to nie odpowie, „powiedział Jevgenij Trofimov, trener Isinbayeva. „Zaskoczyło zalecenie Komisji, ponieważ nie jest pewne jak domniemanie niewinności. Dlaczego winić zawodników, którzy nigdy nie używane substancje zakazane? Pracujemy w cywilizowanym świecie i zachowywać się jak barbarzyńcy „.

Niezależna Komisja Śledcza w poniedziałek przyniósł raport WADA, według którego rosyjskie atletyka działa państwowy organizowany dopingu.Za karę, Komisja zaleciła rosyjski zespół atletyka wydalony z Olimpiady w Rio de Janeiro.

Isinbayeva jest zagrożeniem nie pozwól obsady i uważa, że ​​w przyszłym sezonie z powrotem w szczytowej formie. „Jesteśmy gotowi do pobicia rekordu świata. Od szkolenia jest, aby uznać, że jest ona w stanie „, powiedział Trofimov.

Ponadto, innego rosyjskiego sportowców nadzieję na kary od międzynarodowych federacji lekkoatletycznych IAAF unikać. „Mam nadzieję, że mądry rozpatrywania sprawy urzędnicy IAAF, który podejmie ostateczną decyzję”, powiedział Siergiej Szubienkow, mistrz świata na 110 m przez płotki.

„Raport Komisji i jej zalecenia WADA jestem bardzo smutny.Mam nadzieję, że sytuacja zostanie rozwiązany i będziemy w Rio wyścigu „, powiedział Maria Kučinová, mistrz świata w skoku wzwyż.

Kolejnym výškařka Anna Čičerovová, mistrz olimpijski z Londynu, twierdzi, że kara powinna być tylko sportowcy, którzy zostali uznani za winnych. „Doping nie jest tylko problemem dla naszego kraju. Rosyjski sportowców kara nie rozwiąże problemu globalnego „, powiedział Čičerovová.

Opinie sportowców zagranicznych różnić.Brytyjski biegacz Paula Radcliffeová zatem zostać ukarany przez cały rosyjskie lekkoatletycznej federacji. „Wierzę, że powinna nastąpić sankcje wobec Federacji iw tym przypadku chciałbym iść tak daleko, że będę karać aż udowodnisz, że jesteś na to nie kontynuować”, powiedział Radcliffe.

Australian bariera Sally Pearsonová , mistrz olimpijski z Londynu, wręcz przeciwnie, jest przeciwny płacić za błędy innych i niewinnych sportowców.
„nie wierzę w karanie cały kraj. Oczyścić karać zawodników za to co zrobili to naprawdę niesprawiedliwe, „powiedział Pearson.