Hawk eye oglądania tenisista od 10 lat. Czy na wielu sądów, chcą graczy

Piłka odbiła się blisko linii, raporty sędziów: wypożyczalnia! W wielu przypadkach Dziś gracze nie musieli zgadywać. Jeśli strażnicy sądzie „hawk eye”, ARM przedłużony nad głową, zgłasza wyzwanie. Wideo w tenisa w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny, białe sportowe zmieniło się na lepsze.

„minęło dużo,” chwali Tomáš Berdych raz rewolucyjnej innowacji, bez której dziś jest nie do pomyślenia w tenisa. Popyt na jego wprowadzenia było w US Open 2,004thPortugalski sędzia Marianna Alvesová okradziony w ćwierćfinale Serenu Williamsovou do trzech procedury fiftýny obchodzony Jennifer Capriatiová. „Oni okradli mnie” duszony Serenę i kolejne cztery miesiące w Australian Open w koszulce z napisem „piłka była dobra.”

Nawet tak konserwatywny sportu jak tenis odwrócił się do szybkiego działania i skorzystał z systemu Brytyjczyków matematyka Paula Hawkinse, według niego, była nazwa oko jastrzębia, o jastrzębiej oka. Po raz pierwszy przyniósł swój wynalazek do krykieta, tenis użył tylko pierwsze transmisje telewizyjne.

W Stark gra zadebiutowała „hawk oko” w marcu 2006 roku w turnieju w Miami. Amerykański Jamea Jacksonová posiada wymaganą naczelnych wyzwanie po raz pierwszy w historii.Video, jednak potwierdził wyrok sędziów, gracze protestujący tenisowe rację tylko o trzydzieści procent. Prawdziwy, że mężczyźni są średnio trzy do pięciu procent bardziej udane niż kobiet.

„Jestem w niej musi być straszne. Nie widzę piłkę dużo „, przyznaje Barbora Strýcová, że film jest uważany za wielką rzeczą. „Chciałbym na mniejszych sądów nie jest jeszcze”. I tu są widoczne postępy. Podczas gdy wcześniej było to układ hawk-eye dziesięć kamer monitorujących trajektorię piłki, drogich udogodnień dla tylko największych gospodarstw, a na nich grać największe gwiazdy, czasy się zmieniły.

Indian Wells jest postępującą

Może turnieju Indian Wells ma już film w dowolnym sądzie na Wimbledonie w tym roku, jest on wyposażony w cztery największe pole gry.To zwiększa dokładność określania miejsca uderzenia, chociaż tenisiści wciąż wątpliwości. „Żadna technika nie jest niezawodny. Doświadczyłem wiele razy byłem naprawdę przekonani o jej prawdziwości i było inaczej. Jeszcze zobaczyć konkretny utwór, „powiedział Berdych, który również doświadczył podczas” oko jastrzębia „z powodu wielkiej ciemności przestał działać.

Następnie należy zawsze stosować oświadczenie sędziów na boisku. Powiedziałem na efekt wideo. „Wydaje mi się, że robią trochę więcej błędów zpohodlněli”, powiedział Strycova. Krytycy twierdzą, że powtórki wykonane tenisowy więcej sterilnějším środowiska. Mniej argumenty z sędziów, który jest zawsze ciekawe. Graj w dobie Jana McErnoe, jego reputacja zostanie zmniejszona o połowę.

Tenisiści mają kolej stworzył swoją własną strategię wyzwanie trzy zestaw do wykorzystania.Najbardziej powszechne są zaciski lub brejkbolech takim razie…Nadaje się jednak przez dłuższy wymiany kiedy trzeba odpocząć. Ten czar odkrył swój czas Marat Safi n, który kiedyś sporną piłkę na Wimbledonie, który zakończył się pół metra w sądzie. I śmiał się, a jego rywal Rogera Federera. Teraz Szwajcaria była jednym z największych przeciwników wideo, widział to niepotrzebnie wydane pieniądze, które mogłyby być lepiej wykorzystane.